printlogo


کد خبر: 20900تاریخ: 1399/3/7 23:59
روزنامه پنجشنبه 8 خرداد 1399
روزنامه پنجشنبه 8 خرداد 1399
به کارگیری ۶۹۱ نیروی استخدامی و ۵۰۰ نیروی طرحی برای اول مهر در آموزش و پرورش استثنایی کشور - تجارت ایران و یک دولت، اصلا به آمریکایی ها ارتباطی ندارد - تجهیز مدارس در برابر کرونا - از اکراین تا لهستان، به دنبال مناسب‌سازی شهری - انتخاب مجدد رئیس هیأت نابینایان هرمزگان - اعترافات مردی که بعد از خفه کردن همسرش، اعضای بدن او را مثله کرد - چاردیواری

روزنامه «ایران سپید»

پنجشنبه 8 خرداد 1399

5 شوال 1441

28  می 2020

سال بیست و چهارم شماره 6425

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی       مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

........عناوین این شماره...

به کارگیری ۶۹۱ نیروی استخدامی و ۵۰۰ نیروی طرحی برای اول مهر در آموزش و پرورش استثنایی کشور

تجارت ایران و یک دولت، اصلا به آمریکایی ها ارتباطی ندارد

تجهیز مدارس در برابر کرونا

از اکراین تا لهستان، به دنبال مناسب‌سازی شهری

انتخاب مجدد رئیس هیأت نابینایان هرمزگان

اعترافات مردی که بعد از خفه کردن همسرش، اعضای بدن او را مثله کرد

چاردیواری

 

 

 

 

.........ویژه

* به کار گیری ۶۹۱ نیروی استخدامی و ۵۰۰ نیروی طرحی برای اول مهر در آموزش و پرورش استثنایی کشور: معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: ساماندهی نیروی انسانی از مهمترین موضوعات آموزش و پرورش استثنایی است و یکی از راه های جبران کمبود نیرو در آموزش و پرورش استثنایی بکارگیری ۶۹۱ نیروی پذیرفته شده در آزمون استخدامی ماده ۲۸ و ۵۰۰ نیروی طرحی است.

دکتر  سید جواد حسینی در نشست با مدیر کل و رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران از دکتر فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش تهران و سرکار خانم کریمی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی تهران  و همکاران ایشان، اظهار  داشت:  در سال جدید ۵۰۵ دانشجو معلم در رشته های مرتبط با آموزش و پرورش استثنایی در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته خواهند شد.

وی افزود: طرح خرید خدمات، استمرار کار بازنشستگان، طرح معلم تمام وقت، حق التدریس نیروی شاغل  و سرباز معلم راهکارهای دیگر حل مشکل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش استثنایی است. معاون وزیر با اشاره به کمبود ۱۲ هزار نفری نیروی انسانی در گروه های هفتگانه  آموزش و پرورش استثنایی اظهار داشت: در آخرین جلسه شورای سازمان که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد پیگیری استخدام این دوازده هزار نیرو  از طریق سازمان امور استخدامی و معاونت برنامه ریزی و توسعه و منابع به تصویب رسید. وی افزود: تامین نیروی متخصص در آموزش و پرورش استثنایی در مقایسه با آموزش و پرورش عادی بسیار  سخت تر است  و امید است با مساعدت سازمان امور استخدامی تامین نیروی مورد نیاز در دستور کار قرار گیرد. حسینی همچنین در خصوص طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان نیز گفت: تلاش خواهد شد  در مناطقی از کشور و شهر تهران که امکان سنجش در نوبت صبح با رعایت پروتکل های بهداشتی امکان پذیر نباشد از طریق شیفت عصر موضوع تمهید و برنامه ریزی گردد تا خللی در جریان برنامه سنجش پیش نیاید. ‏شایان ذکر است در این دیدار فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با ابراز نگرانی از بازنشستگی تعداد زیادی از نیروهای آموزش و پرورش استثنایی تهران اظهار داشت: به دلیل تخصصی بودن امر آموزش و توانبخشی درعمل امکان جایگزین این نیروها به میزانی که در آموزش و پرورش عادی میسر است ، وجود ندارد.

وی افزود: در شهر تهران ۷۳ پایگاه عهده دار طرح سنجش خواهند بود و با توجه به محدودیت پذیرش گذاشته شده برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی ممکن است در طرح سنجش با مشکل مواجه شویم.

.........اخبار روز

* رییس جمهور: تجارت ایران و یک دولت، اصلا به آمریکایی ها ارتباطی ندارد. رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

وظیفه دولت و مجلس در شرایط سخت و ویژه کنونی، تلاش مشترک برای حل مشکلات است.

می‌خواهیم با مجلس پیوند بسیار مستحکم و تعامل و تعاون با هم داشته باشیم.

تجارت ایران و یک دولت، اصلا به آمریکایی ها ارتباطی ندارد و با هیچ قانونی سازگار نیست.

بدون استقراض از بانک مرکزی بودجه امسال را به خوبی اجرا خواهیم کرد. تمام بخش‌های دولتی باید سهام خود را در بازار بورس به فروش برسانند.

اقدام بانک مرکزی نسبت به پیش‌بینی و هدف‌گذاری نسبت به تورم بسیار حائز اهمیت است

بانک مرکزی در کنترل تورم و ایجاد انضباط مالی در کشور نقشی اساسی ایفا می‌کند.

اگر در داخل کشور میان دولت، سایر قوا و نیروهای مسلح، وحدت نبود، ممکن بود آمریکایی‌ها در تجاوز خود موفق بوده و یک جبل‌الطارق دیگری را در دریای کارائیب شاهد باشیم اما وحدت و اتحاد، مانع از وقوع چنین اتفاقی شد./پاد

* موسوی: مجلس دانا و توانا پشتوانه دیپلماسی است: سخنگوی وزارت امور خارجه در اولین روز شروع به کار مجلس یازدهم در حساب توییتری خود نوشت: مجلس دانا و توانا پشتوانه دیپلماسی است.

پشت گرمی ما به ارتباط دو سویه با این نهاد مردم سالارِ در راس امور است. وزارت امور خارجه در روز شروع مجلس یازدهم ضمن استقبال از دیپلماسی پارلمانی، خبر تشکیل «فراکسیون دیپلماسی» را فتح بابی برای تعامل دلسوزانه و مسئولانه در دوره جدید می داند./ ایرنا

* هشدار درباره افزایش جمعیت زیر خط فقر در ایران در پی شیوع کرونا: رئیس مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی از افزایش جمعیت زیر خط فقر در ایران در پی شیوع کرونا در آینده خبرداد.

براساس محاسبات این مؤسسه بین المللی، جمعیت زیر خط فقر در ایران، ۶۰.۶ درصد رشد خواهند کرد و بیش از ۱.۵ برابر خواهد شد؛ براساس این گزارش، کشورهای سوریه و عراق نیز از منظر میزان افزایش، وضعیتی مشابه ایران خواهند داشت. بنابراین درحالی که سیاست‌های فقرزدایی تا سال ۲۰۱۸ در مناطق مختلف جهان موفق به کاهش فقر شده بود، برآوردها حاکی از آن است که همه گیری ویروس باعث افزایش ناگهانی مجدد فقر خواهد شد؛ و خبر بدتر برای خاورمیانه آن است که براساس سناریوی سوم،