کد خبر: 4970
بدون مشکل راهی کره جنوبی می شویم
مسئول پزشکی کاروان اعزامی به بازی های پاراآسیایی اینچئون
کاروان ورزشکاران اعزامی به بازی های پاراآسیایی اینچئون ۲۰ مهر راهی کره جنوبی خواهند شد.

این ورزشکاران بعد از چند ماه حضور در اردوهای مختلف و انجام تمرینات سنگین این روزها به آخرین مرحله تمرینات آماده سازی رسیده اند.دکتر تسلیمی مسئول پزشکی کاروان اعزامی به بازی های پاراآسیایی اینچئون است که در باره برنامه های کمیته پزشکی برای آماده سازی تیم های ملی گفت: «از چند ماه پیش برنامه های خود را برای انجام معاینات پزشکی و تحت نظر گرفتن کاروان اعزامی و همچنین تشکیل پرونده پزشکی دست به کار شدیم. »

تسلیمی ادامه داد: «۱۳ رشته از فدراسیون جانبازان و معلولان و ۵ تیم هم از فدراسیون نابینایان تحت نظر ما بودند که آموزش های متعددی از جمله برای تغذیه و همچنین دوپینگ انجام شد تا بتوانیم یک کاروان آماده را راهی بازیهای اینچئون کنیم. »
مسئول کمیته پزشکی کاروان اعزامی به بازیهای پاراآسیایی اینچئون درباره انجام تست های متعدد دوپینگ از ورزشکاران اعزامی اضافه کرد: «حداقل ۳۰ مورد آزمایش دوپینگ انجام شده؛ تعدادی به طور رندوم و یک سری را هم بر اساس شناخت خودمان گرفتیم. از تیم وزنه برداری هم به طور کامل تست گرفتیم که فقط دو مورد مشکوک داشتیم و بقیه کاروان در سلامت کامل به سر می برند. »
تسلیمی با اشاره به برنامه های کمیته ملی پاراالمپیک در باره افزایش نظارت به ورزشکاران گفت: «تلاش داریم با آموزش به ورزشکاران این مشکل را بر طرف کنیم. این مسائل به راحتی با آموزش دادن بر طرف می شود. »
او درباره وجود مصدوم در بین ورزشکاران اعزامی افزود: «خوشبختانه تمامی اعضای تیم در سلامت کامل به سر می برند و هیچ مانعی در سر راه اعزام آنها به بازیهای آسیایی وجود ندارد. تقریبا تمامی ورزشکاران اعزامی تحت معاینه قرار گرفتند و خوشبختانه الان وضعیت تیم به گونه ای است که هیچ ورزشکاری را نداریم که نتواند در تمرینات تیمی شرکت کند. البته ورزش بدون آسیب اصلا امکان ندارد به هر حال درد همراه ورزشکار همیشه بوده اما با اینحال خوشبختانه هیچ کس مشکل اساسی ندارد. »
تسلیمی در باره شرایط حضور در دهکده بازی ها هم گفت: «در بازی ها به عنوان پزشک در کنار کاروان خواهم بود که علاوه بر بنده چند فیزیوتراپ هم اعزام خواهند شد. البته در دهکده بازی ها هم مرکز پزشکی مجهزی وجود دارد و ما همراه کاروان تمامی داروهای مورد نیاز را به همراه خواهیم برد. »

 

Page Generated in 0/0036 sec