کد خبر: 17193
تحصیل ۵۴ دانش آموز طیف اوتیسم در استان کرمانشاه
سرپرست اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه با اعلام اینکه در این استان ۵۴ دانش آموز طیف اوتیسم مشغول به تحصیل هستند گفت: این دانش آموزان نیازمند امکانات مناسب شهری، فرهنگی، ورزشی، آموزشی و تفریحی ویژه هستند.

به گزارش ایران سپید فرزاد سهیلی در  گردهمایی اتیسم و ویژگی ها و نیازهای دانش آموزان اوتیسم گفت: متأسفانه آمار اختلال اوتیسم در جامعه جهانی رو به گسترش است و این افزایش آمار در شهر کرمانشاه نیز وجود دارد، به طوری که آموزش و پرورش استثنایی استان، سال گذشته ۲۳ کودک مبتلا به اختلال اتیسم دیگر در برنامه سنجش بدو ورود به دبستان شناسایی نمود و اکنون آمار دانش آموزان طیف اتیسم استان تقریبأ به ۵۴ نفر می رسد.

وی در ادامه به تاریخچه نام گذاری روز جهانی اوتیسم اشاره کرد و گفت: در سال ۲۰۰۸ که جریان اتسیم روند رو به افزایشی در جامعه جهانی را طی می کرد، ۱۲ آوریل را روز جهانی اوتیسم و ماه آوریل را ماه اوتیسم نامیدند و به طبع نگاه ها در کشور ایران نیز معطوف به این کودکان شد و مراکز آموزشی و درمانی خاص این دانش آموزان تاسیس شد. در این راستا، در شهر کرمانشاه نیز در سال ۱۳۹۰ یک مرکز آموزشی و درمانی خاص این دانش آموزان دایر شد.

وی با اشاره به مشکلات متعددی که این دانش آموزان و خانواده ها با آن مواجه هستند، به نیاز این دانش آموزان به ایجاد فضا و مکان های شهری، فرهنگی، ورزشی، آموزشی و تفریحی ویژه تأکید کرد.

در ادامه این مراسم؛ پس از قرائت دل نوشته والدین در توصیف یک کودک اوتیسم و معرفی دانش آموزان توسط مدیر مرکز، دانش آموزان مرکز آموزش استثنایی اوتیسم بشارت توانایی های آموزشی و پرورشی خود را که طی ۷ سال با زحمات مدیر و معلمان این مرکز  اعم از: موسیقی، نمایش، دلنوشته، اجرای سرود، قرائت قرآن، اجرای سرود ملی و...آموخته بودند، به معرض نمایش گذاشتند.

در پایان، مدعوین از نمایشگاه دست ساخته های دانش آموزان و معلمان آنان بازدید کردند.

 

 

Page Generated in 0/0037 sec