کد خبر: 11371
مناسب سازی بوستان های شمال شرق تهران برای جانبازان و معلولان
معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 4 از آغاز طرح بهسازی و مناسب سازی بوستان ها برای تردد جانبازان، معلولان و افراد کم توان خبر داد و گفت: مناسب سازی 30 بوستان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایران سپید به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4، مهدی وارسته با اعلام این خبر گفت: به منظور رفاه حال جانبازان و معلولان و همچنین افزایش ایمنی تردد افراد کم توان به ویژه کهنسالان ، طرح بهسازی و مناسب سازی 30 بوستان منطقه 44 با اولویت بوستان های پر تردد در برنامه کاری سال جاری قرار گرفت.

وی افزود: این طرح با احداث و ترمیم مسیرهای تردد نابینایان با کف پوش های شیاردار در فرهنگسرای اشراق و بوستان های نقدی، گل محمدی، بهزادی، معین نژاد، اسپیره، ابوذر و میدان شاهد آغاز خواهد شد.
وارسته با اشاره به ایمن سازی معابر خطر آفرین منتهی به بوستان ها گفت: در ادامه طرح بهسازی معابر ، اجرای کفپوش های هشدار(سکه ای) در تقاطع ها و انحراف مسیر ها و نقاط خطر آفرین در محدوده بوستان ها در اولویت اجرا قرار گرفت.
معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 4 اضافه کرد: احداث شیب راه و یا رمپ های مخصوص جانبازان و معلولان ویلچری از دیگر اقداماتی است که در بوستان های یاسمن، بهار آزادی، وحدت، گلناز و ختمی اجرا می شود.
وی در ادامه با اشاره به احداث و مناسب سازی بوستان 7000 متر مربعی الغدیر برای جانبازان و معلولان خبر داد و گفت: به منظور ارتقاء امکانات رفاهی و استفاده بهینه معلولان از خدمات داخل بوستان ها، ایجاد رمپ مختص معلولین، نصب آبخوری، نصب کمپلکس بازی، نصب میز پینگ پنگ و فوتبال دستی ویژه معلولان، تحویل ویلچر و تغییرات لازمه در سرویس بهداشتی داخل بوستان و .... از اقدامات شاخص انجامم شده در بوستان الغدیر به عنوان بوستان ویژه معلولان منطقه 4 به شمار می رود.
وارسته خاطر نشان کرد: طرح مطالعاتی بهسازی بوستان ها برای تردد بهینه معلولان و جانبازان و افراد کم توان انجام شده است و به زودی در منطقه 4 آغاز می شود.

Page Generated in 0.0064 sec