کد خبر: 11370
خدمات ویژه به معلولان در سکونت گاه‌های غیر رسمی ارائه می شود
معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران از ارائه خدمات ویژه به معلولان ساکن در سکونت‌ گاه‌های غیر رسمی تهران خبرداد.

به گزارش ایران سپید محمدرضا اسدی گفت: در حال حاضر ۲۴۰۰ نفر از معلولان تهران در طرح  مراقبین خانگی شرکت دارند.

وی افزود: در این طرح، مددکاران با تیم‌های تخصصی توانبخشی ۳ روز در هفته با حضور در منازل معلولان خدمات مورد نظر را به آن‌ها ارائه می‌کنند. 
 
معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران با اشاره به جزئیات خدمات ارائه شده اظهارکرد: ارائه خدمات توانبخشی، آموزشی و مددکاری و همچنین بهداشتی بخشی از برنامه‌های پیش بینی شده در طرح مراقبت خانگی از معلولان شدید است. 
 
اسدی با تاکید بر اجرای پایلوت طرح مراقبین خانگی خاطرنشان کرد: طرحی که در حال حاضر به صورت پایلوت در استان تهران و در شهرستان شهریار اجرا می‌شود، طرح مراقبین معلولان در مناطق محروم نام دارد. 
 
وی با اشاره به اینکه این طرح برای نخستین بار و به صورت پایلوت در شهریار در حال اجرا است خاطرنشان کرد: طرح اشاره شده در آذرماه سال گذشته تدوین و به صورت مرحله‌ای اجرا شده و قرار است پس از نتایج پایلوت آن به صورت کشوری اجرا شود. 
 
معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران در تشریح طرح مراقبین معلولان در مناطق محروم اظهارکرد: ۱۰ مراقب آموزش‌های لازم را فرا گرفته اند به طوری که برای هر نفر از مراقبین دو معلول جهت ارائه خدمات در نظر گرفته شده است. 
 
اسدی همچنین به پرداخت یارانه غیر مستقیم به معلولان در مناطق محروم و حاشیه‌ای اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات توانبخشی، فیزیوتراپی، کار درمانی و گفتار درمانی بخشی از خدمات در نظر گرفته شده محسوب می‌شود. 
 
وی به آمار معلولان در مناطق محروم، حاشیه ای، سکونت گاه‌های غیر رسمی و روستا‌ها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۳۰ هزار معلول در این مناطق ساکن هستند. 
 
معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران از ارائه خدمات ویژه به معلولان در سکونت گاه‌های غیر رسمی خبرداد و گفت: در تهران؛ در شهرستان‌های بهارستان، رباط کریم، پیشوا، قرچک، اسلامشهر و پردیس سکونت گاه‌های غیر رسمی وجود دارد که سازمان بهزیستی استان تهران برنامه‌ای را برای ارائه خدمات به معلولان در نظر گرفته است. 
 
معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران تصریح کرد: طرح توانبخشی مبتنی بر "سی. بی .ار" از جمله طرح هایی است که در مناطق محروم، سکونت گاه‌های غیر رسمی، روستا‌ها و حاشیه شهر‌ها در حال تدوین بوده و به زودی اجرا خواهد شد.

 

Page Generated in 0.0051 sec