تعداد نتایج یافت شده : 500 (صفحه 1 از 50)
وزیر بهداشت گفت: همکاری بسیار خوبی در حوزه بهداشت و درمان از سوی دستگاه‌های اجرایی و نیروهای امدادی و نظامی در مناطق زلزله‌زده وجود دارد و مصدومان با ۱۵۰ آمبولانس و اتوبوس آمبولانس و ۲۰ فروند بالگرد، به مراکز درمانی انتقال یافتند.
گزارش وزیر بهداشت در ستاد بحران زلزله
قائم مقام وزارت بهداشت وضعیت امدادرسانی به زلزله زدگان را تشریح کرد.
آخرین وضعیت درمانی مصدومین زلزله غرب کشور
محققان شیوه درمانی ژنتیکی را برای بیماری ارثی شبکیه ابداع کرده اند که بیمار پس از این درمان می تواند تا حدی بینایی خود را بازیابد.
نابینایی ارثی درمان شد
یک فلوشیپ فوق تخصصی درد گفت: بدن به طور طبیعی قابلیت ترمیم بافت آسیب دیده را دارد اما در روش «رِژِنراتیوتراپی» یا «سلول درمانی» این روند تسریع می‌شود.
روشهای جدید ترمیم بافت
درمان تبخال عموما با داروهای ضد ویروس انجام میشود اما با استفاده از برخی روغنها می توانعلائم بیماری و مشکلات آن را کنترل کرد.
راههای خانگی درمان تبخال
مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: علاوه بر عوامل ارثی، اضافه وزن و چاقی نیز در ابتلا به دیابت نقش دارد و پیشگیری از اضافه وزن و چاقی می‌تواند شانس ابتلا به دیابت را کاهش دهد
تغذیه و فعالیت بدنی عوامل کنترل دیابت
تعریق پا در کفش،موجب ابتلای پا به انواع عفونتهای قارچی می شود .پوشیدن جوراب می تواند از این عفونتها پیشگیری کند. به
پوشیدن جوراب و پیشپیری از عفونت پا
معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: کاهش تعرفه‌های برخی گروه‌های پزشکی، درخواست شورای‌عالی بیمه بود و وزارت بهداشت مکلف به کاهش هزینه‌های برخی رشته‌های پزشکی شد.
کاهش برخی تعرفه های پزشکی تکلیف شورایعالی بیمه
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه از ۴۰ میلیون بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت، ۸۰ درصد به صورت رایگان بیمه هستند، گفت: چرا باید چنین درصدی از افراد منفک از کمیته امداد و بهزیستی، رایگان بیمه باشند؟ چرا نباید در کشور سبک و روشی باشد تا فردی که محروم است، مشخص شود،
بهره مندی مردم از یارانه باید هدفمند باشد
یک فوق تخصص بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری با اشاره به سیستم عصبی ضعیف در مثانه تاکید کرد: هر بیماری با ضایعه نخاعی باید از نظر عملکرد مثانه تحت معاینات مکرر قرار بگیرد.
عفونت کلیه در کمین بیماران ضایعه نخاعی