تعداد نتایج یافت شده : 500 (صفحه 1 از 50)
محققان دانشگاه هاروارد با الهام از ساختار چشم انسان یک متالنز تطبیقی ساختند که در واقع یک چشم مصنوعی مسطح الکترونیکی است. این متالنز تطبیقی قادر است سه عامل موثر در تاری دید شامل فوکوس، آستیگماتیسم و جابه‌جایی تصویر را کنترل کند.
ساخت چشم مصنوعی با الهام از چشم انسان
برخی از خوراکیها باعث صدمه به مینای دندان می شوند . دندانپزشکان به شدت نسبت به خوردن این مواد غذایی هشدار می دهند.
خوراکیهای آسیب رسان به دندان
سکته‌های مغزی به‌عنوان سومین و یا چهارمین عامل مرگ و میر در ایران محسوب می‌شوند و از آنجایی که جلوگیری از بروز سکته‌های مغزی و عوارض آن وابسته به ساعات اولیه مراجعه به متخصصان است شناسایی علائم بروز سکته های مغزی بسیار اهمیت دارد.
علائم بروز سکته مغزی را بشناسید
کارشناسان توصیه می کنند : افراد از مصرف مرتب محصولات شوینده خودداری کرده و آنها را با آب و پارچه‌های میکروفایبر جایگزین کنند
مواد شوینده برای سلامتی مضرند
حدود ۲۴ هزار و ۷۷۷ مرغداری گوشتی وجود دارد که فقط ۱۰ مرغداری تاکنون آلوده شده‌اند؛ بنابراین هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
در زمان شیوع آنفلونزا میتوان مرغ یا تخم مرغ خورد؟
احتمال انتقال ویروس آنفلوآنزای پرندگان «H5N6» به انسان بسیار ناچیز است، اما همچنان لازم است که مردم از تماس و شکار پرندگان وحشی خودداری کنند و این موضوع را جدی بگیرند.
توصیه های وزارت بهداشت برای پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا
دبیر دهمین کنگره استروک ایران با اشاره به اینکه در هر 10 دقیقه بعد از سکته مغزی فرد 2 میلیون سلول عصبی از دست می‌دهد، گفت: تشخیص درمان به موقع این بیماری در نجات جان آن بسیار حائز اهمیت است.
جوانان ایرانی ۷ برابر آمار جهانی سکته می‌کنند
یک روانپزشک یکی از علل دمانس را بیماری های عروقی مغز دانست و افزود: تشخیص و درمان بموقع بیماری های طبی می تواند کمک کننده باشد تا افراد به دمانس مبتلا نشوند.
راههای جلوگیری از اختلالات حافظه
به گفته نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس؛ ۹۰ درصد محصولات دخانی و توتونی که مورد مصرف قرار می گیرد، به صورت قاچاق وارد کشور شده و مشخص نیست همراه با چه میزان ضایعات بسته‌بندی شده است.
سیگار؛ قاتل خاموش
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: : رتبه امید به زندگی در ایران طی سالهای دهه های گذشته در مقایسه با کشورهای دیگر، بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ بوده است که هم اکنون به ۶۳ صعود کرده است
افزایش 25 درصدی امید به زندگی در چهار دهه