تعداد نتایج یافت شده : 242 (صفحه 1 از 25)
به گفته دبیر علمی نوزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی تجویز بی رویه و مصرف خودسرانه آنتی بیوتیکها مقاومت میکربی را در ایران در وضعیت وخیم تری قرار داده است.
هشدار برای مقاومت میکربی در برابر آنتی بیوتیکها
حتما خیلی از شما چنین جملاتی را شنیده اید: «چشم‌های مادرت، اما خلق و خوی پدرت را داری.» اما احتمالا به ندرت شنیده اید که کسی بگوید: «من هم مثل پدربزرگم از فضا‌های باز می‌ترسم.»
ویژگی‌هایی که از طریق ژن به ما می‌رسد
عضو کمیته کشوری تحقیقات ایدز ضمن پاسخ به نگرانی‌های ایجاد شده در افکار عمومی، از مسوولان خواست که تزریق رایگان واکسن این بیماری HPV را در برنامه واکسیناسیون ملی قرار دهند.
HPV؛ راه‌های ابتلا و مقابله با آن
دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 70 نوع از ترکیبات موجود در مواد دخانی سرطانزاست.
70 نوع از ترکیبات مواد دخانی سرطانزاست
ریشه انحرافات جنسی کجاست؟ و آیا آگاهی‌های جنسی در کودکان و حتی بزرگسالان، مناسب و کافی بوده و حافظ آنها در برابر آسیب‌ها هست؟
آگاهی های جنسی که باید به کودکان داده شود؟
به مناسبت روز جهانی شیر؛
شیر و مشتقات آن به دلیل قابلیت زیستی شان، منبع خوب کلسیم هستند.
پنج محصول شیری حاوی کلسیم بالا را بشناسیم
سیب تاثیر کمی بر سطح قند خون و انسولین در بدن دارد و از میوه‌های با شاخص گلیسمی پایین و مناسب برای مبتلایان به دیابت است.
میوه ای مناسب برای دیابتی ها
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: هیچ روش قطعی برای تشخیص سمی یا غیرسمی بودن قارچ وجود ندارد، افزود: اطلاعات کمی در مورد گونه‌های قارچی استان کردستان وجود دارد و نمی‌توان به صورت دقیق نقشه رویش قارچ‌های استان کردستان را ترسیم کرد .
قارچ سمی جان یک نفر را در کردستان گرفت
مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و داروگفت: در حال حاضر کمبود داروی برند خارجی بیماران تالاسمی برطرف شده است و با توجه به محدود شدن مصرف داروی تزریقی پزشکان باید به سمت تجویز داروی خوراکی برای بیماران بروند.
کمبود داروی بیماران تالاسمی برطرف شد
مدیرکل دفتر امور سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح سلامت نوجوانی را بویژه برای دختران مدارس شبانه روزی در دست اجرا داریم ارتقاء و بهبود تغذیه‌ و همچنین آموزش‌های دوران بلوغ در قالب این طرح در مدارس دنبال می‌شود.
برنامه مشترک وزارت بهداشت و آموزش و پرورش ارتقای سلامت دانشآموزان