شناسه خبر: 18224 منتشر شده در مورخ: 1398/5/19 ساعت: 10:34 گروه: اجتماعی  
شکوفایی ورزش معلولان در شرق تهران

شکوفایی ورزش معلولان در شرق تهران

علی‌الله‌سلیمی- دبیر:توزیع عادلانه امکانات فرهنگی، اجتماعی و خدمات شهری در محله‌های مختلف شهر و بین شهروندان، از رویکردهای اصلی مدیریت شهری در دوره جدید محسوب می‌شود که با انجام اقدامات در حوزه‌های گوناگون در حال انجام است.

به گزارش ایران سپید یکی از شعاری‌های محوری مدیریت شهری در این زمینه «تهران، شهری برای همه» است که در قالب آن سعی شده برای همه ساکنان شهر تهران، خدمات فرهنگی، اجتماعی و خدماتی به‌طور یکسان ارائه شود. از جمله در بخش‌های ورزش، سلامت و مهارت‌های زندگی که از ضرورت‌های زندگی در شهرهای بزرگ مانند تهران است. واقعیت امر آن است که در شرایط فعلی که زندگی ماشینی بر سایر جنبه‌های زندگی شهروندان سایه انداخته است، پرداختن به فعالیت‌های ورزشی که با سلامت جسم و روح شهروندان ارتباط مستقیمی دارد، از ضرورت‌های زندگی در ابرشهر تهران است و مدیریت شهری هم با لحاظ کردن این موضوع مهم، به برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های مختلف ورزشی در محله‌ها پرداخته است. یکی از این برنامه‌های مهم و قابل توجه در شرق تهران، نخستین جشنواره ورزشی ویژه معلولان در منطقه ۸ بود که در روزهای گذشته برگزار شد و مورد استقبال شهروندان کم‌توان و معلول قرار گرفت. این جشنواره ورزشی که با همت و برنامه‌ریزی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۸ برگزار شد، میزبان شهروندان و ورزشکاران کم‌توان از مناطق مختلف شهر تهران بود و برای نخستین بار ظرفیت‌های ورزشی محله نارمک در بخش ورزش معلولان را محک زد و قابلیت‌های لازم را به اثبات رساند. امکانات مجموعه ورزشی نوساز «شهدای نارمک»که مجهز به انواع تجهیزات ورزشی ویژه معلولان است، بخشی از قابلیت‌های منطقه ۸ در برگزاری رویدادهای بزرگ ورزشی در حوزه معلولان را به نمایش گذاشت و اجرای برنامه‌های موفقیت‌آمیز در این زمینه را نوید داد. امید می‌رود با تداوم این نوع فعالیت‌های ورزشی، گام‌های اساسی در راه بهبود شرایط ورزش معلولان در شرق تهران برداشته شود. لازمه تحقق این خواسته به حق برای شهروندان معلول، شناسایی و رفع موانع موجود در سر راه ورزش معلولان در شرق تهران است که انتظار می‌رود با تدبیر و برنامه‌ریزی مسئولان به‌زودی محقق شود.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *