شناسه خبر: 17865 منتشر شده در مورخ: 1398/4/23 ساعت: 14:18 گروه: اجتماعی  
نابینایان چشم انتظار پلاک ژ + فایل صوتی

نابینایان چشم انتظار پلاک ژ + فایل صوتی

رییس سازمان بهزیستی کل کشور از پالایش شرایط ارائه تسهیلات پلاک خودرو معلولان خبرداد و گفت: ارائه این تسهیلات و شرایطی که برای افراد دارای معلولیت در نظر گرفته شده است را باید بررسی کنیم تا مشخص شود افرادی که در گذشته این پلاکهای ویژه را دریافت کردند آیا مستحق این خدمت بوده اند یا خیر.

به گزارش ایران سپید وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کل کشور در گفتگو با ایران سپید در مورد رفع تبعیض برای نابینایان در گرفتن پلاک خودروی ویژه معلولان گفت: «در مرحله اول باید این تسهیلات و شرایطی که برای افراد دارای معلولیت در نظر گرفته شده است را پالایش کنیم تا مشخص گردد افرادی که در گذشته این پلاکهای ویژه را دریافت کردند آیا مستحق این خدمت بوده اند یا نه.!

وی افزود: اگر افرادی که مستحق این پلاک نبودند باید پلاک از آنها پس گرفته شود تا ظرفیتی برای دیگر معلولان ایجاد شود. قبادی دانا با اشاره به ارائه پلاک « ژ» به معلولان بینایی گفت: در نشست تخصصی که با نمایندگان NGOهایشان داشتیم این موضوع از سوی یکی از حاضران مطرح  و مقرر  شد معاونت توانبخشی شخصا این موضوع را پیگیر شوند.»

محمد نفریه معاونت توانبخشی بهزیستی کل کشور در ادامه و تکمیل صحبتهای قبادی بیان کرد: « در نشستهایی که با مسئولان راهنمایی و رانندگی برگزار شد در دو بخش به اختلاف نظرهایی برخورد کردیم اول انکه معلولانی را که ما شدید محاسبه میکنیم مثل نابینایان به دلایل  آنکه خودشان نمیتوانند رانندگی کنند از این تسهیلات محروم شدند و دوم ناشنوایانی که قادر به رانندگی هستند که در خصوص این دو گروه رایزنی ها همچنان ادامه دارد. سازمان بهزیستی در حال حاضر هیچ محدودیتی را برای ارائه پلاک «ژ» ندارند و به همه معلولان واجد شرایط دریافت پلاک، معرفی نامه میدهد.

در حال حاضر به غیر از نابینایان و ناشنوایان همه افراد میتوانند ازاین تسهیلات بهره مند شوند و برای این دو گروه هم رایزنی ها تا رسیدن به نتیجه و رفع تبعیض ادامه دارد. معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی در پایان صحبتهایش در خصوص پیگیری تخصیص پلاک ویژه به نابینایان و ناشنوایان گفت: از رسانه های درخواست میکنم تا در این بخش مطالبه گری کنند این نیاز باید همچون مطالبه ای عمومی به گوش مسئولان برسد.

 

 

فایل صوتی
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *