شناسه خبر: 16748 منتشر شده در مورخ: 1398/1/19 ساعت: 12:29 گروه: فرهنگی  
رقابتی بدون باخت برای 12 حافظ نابینا

رقابتی بدون باخت برای 12 حافظ نابینا

مشاور رئیس و سرپرست امور فرهنگی سازمان بهزیستی کشور از حضور 12 کشور و نماینده نابینا برای این دوره از مسابقات خبر داد و گفت: سعید علی اکبری از استان قزوین با رای هئیت داوران برای این مسابقات به نمایندگی از کشور ایران حضور خواهد داشت.

به گزارش ایران سپید  ماه شعبان از جمله ماههایى است که از چند سو مورد عنایت و احترام واقع شده است. با آغاز ماه میلاد سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع)، پایتخت میزبان قاریان و حافظانی است که از جهان اسلام پای در کشور گذاشتند تا در تلاوت شیوای آیات الهی به رقابت بپردازند.

مسابقاتی که سی و ششمین دوره آن، از چهارشنبه 21 فروردین و همزمان با میلاد حضرت ابو الفضل العباس (ع) در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) و با حضور نمایندگان بیش از 80 کشور جهان برگزار خواهد شد. چهار سال است که همزمان با مسابقات سراسری حافظان و قاریان آیات آسمانی بخش ویژه ای را هم برای نابینایان کشورهای اسلامی در نظر گرفته اند تا فارغ از هر نوع محدودیت، همه عاشقان قرآن کریم به رقابتی بیباخت و سراسر برد بپردازند.

طبق روال سالهای گذشته، مسابقات در بخشهای بزرگسالان، دانشآموزان، طلاب، بانوان و نابینایان برگزار میشود. با نزدیک شدن به شروع این دوره از مسابقات و با آغاز ورود شرکت کنندگان خارجی، با سید مهدی سید محمدی، مشاور رئیس و سرپرست امور فرهنگی سازمان بهزیستی کشور در خصوص مسابقات نابینایان به گفتگو پرداختیم. «امسال چهارمین دوره مسابقات بین المللی حفظ قرآن کریم نابینایان جهان اسلام به میزبانی سازمان بهزیستی و با مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از 21 فروردین در محل مصلای بزرگ امام خمینی برگزار میشود و حضور آحاد مردم شریف کشور در این مسابقات آزاد است.»

وی در خصوص نحوه شرکت افراد نابینا در این دوره از مسابقات بیان کرد: در مرحله اول فراخوان از 26 کشور اعلام آمادگی کردند. با توجه به اینکه مقرر شده بود افرادی که در این مسابقات شرکت میکنند از کیفیت و استاندارد بالایی در تلاوت و حفظ برخوردار باشند، برای این 26 نماینده آزمونی توسط کمیته دعوت از طریق ویدئو کنفرانس  به صورت غیر حضوری برگزار شد که افرادی به خاطر عدم کسب حدنصاب نمره نتوانستند در این دوره از مسابقات شرکت کنند. در نتیجه 12 حافظ نابینا از کشورهای، مصر، افغانستان، کامرون، لبنان، سوریه، نیجر، عراق، ساحل عاج، ایران، هندوستان، پاکستان، توگو،  در مصلی امام خمینی در رشته حفظ به رقابت میپردازند.

برای انتخاب نماینده ایران ابتدا مسابقات قرآنی استانی را داشتیم و بعد منتخبان استانی در پایتخت به رقابت پرداختند که در نتیجه آن سعید علی اکبری از استان قزوین  با رای هئیت داوران برای این مسابقات انتخاب شد. وی با اشاره به کمبود متقاضی در رشته قرائت گفت: به دلیل کمبود شرکت کننده  در رشته قرائت، این بخش از مسابقات برای نابینایان حذف شد.

وی در پایان گفت: این مسابقات از 21 الی 25 برگزار میشود و روز 26 فروردین کلیه متسابقین مهمان مقام معظم رهبری خواهند بود. طبق روال سالهای گذشته در روز دیدار با رهبری منتخب حافظان نابینا در حضور رهبر به تلاوت قرآن میپردازد. »

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *