شناسه خبر: 16656 منتشر شده در مورخ: 1397/12/25 ساعت: 11:53 گروه: اقتصادی  
۲هزار پرواز فوق العاده در نوروز ۹۸/افزایش پروازهای عبوری از ایران
مدیرعامل فرودگاه‌ها خبر داد

۲هزار پرواز فوق العاده در نوروز ۹۸/افزایش پروازهای عبوری از ایران

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از افزایش درخواست ایرلاین ها به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برای پروازهای فوق‌العاده در نوروز به ۲ هزار سورتی خبر داد.

به گزارش ایران سپید سیاوش امیرمکری درباره آمادگی فرودگاه‌های کشور برای انجام سفرهای نوروزی اظهار داشت: درخواست‌هایی که برای انجام پروازهای فوق العاده به ما داده می‌شود با آنچه اتفاق می‌افتد متفاوت است.

وی با بیان اینکه تا کنون درخواست انجام ۲ هزار پرواز فوق العاده به فرودگاه مهرآباد آمده است، افزود: اما اینکه در عمل این پروازها انجام شود یا نه، به عملیات ایرلاین‌های بستگی دارد که معمولاً آنچه در عمل اتفاق می‌افتد، کمتر از آن چیزی است که درخواست می‌شود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران یادآور شد: ما آمادگی خود را برای پذیرش همه درخواست‌های مربوط به پروازهای فوق العاده بر اساس مجوزهایی که به ایرلاین‌ها داده شده، اعلام کرده‌ایم و کلیه فرودگاه‌های تحت نظارت شرکت فرودگاه‌ها هم آمادگی پذیرش پروازهای نوروزی را دارند.

وی تصریح کرد: معمولاً در سفرهای نوروزی، فرودگاه‌های مقاصد گردشگری بیشترین سفرها را دارند که شامل مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، بندرعباس و یزد می‌شود؛ همچنین فرودگاه‌های کیش و قشم نیز جز فرودگاه‌هایی هستند که در ایام نوروز در صدر پروازهای گردشگری قرار دارند اما این دو فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها نیستند و به مناطق آزاد تعلق دارند که از فرودگاه‌های اصلی به این دو فرودگاه هم تقاضای پرواز وجود دارد.

به گفته مکری، تا یکی دو روز آینده ایرلاین‌ها تعداد پروازهای نوروزی را با فرودگاه‌های اصلی کشور نهایی خواهند کرد.

امیرمکری درباره بدهی ۶۰۰ میلیارد تومانی ایرلاین‌ها به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و بدهی شرکت ملی پخش به شرکت فرودگاه‌ها گفت: طبق قانون، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی باید ۲ درصد از درآمد خود از محل فروش سوخت به ایرلاین‌ها در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها را به ما بپردازد. شرکت ملی پخش باید مطالبات خود از ایرلاین‌ها را وصول کند و سهم شرکت فرودگاه‌ها از محل فروش سوخت را به حساب ما واریز کند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در پاسخ به پرسشی درباره ادامه افزایش پروازهای عبوری از آسمان ایران در پی اعلام پرواز ممنوع در آسمان پاکستان و مشکلات این کشور با هند، تصریح کرد: هنوز این مشکل برطرف نشده و همچنان نوتام (اعلامیه هوانوردی) پروازممنوع بودن آسمان پاکستان پابرجاست. بخشی از پروازهای عبوری از آسمان پاکستان به آسمان ایران منتقل شده و در حال حاضر روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ پرواز به پروازهای عبوری از آسمان ایران افزوده شده است.

دبیر انجمن ایرلاین‌ها: ۲۱ هزار صندلی هواپیما برای سفرهای نوروز ۹۸ 

مقصود اسعدی سامانی نیز درباره سفرهای نوروزی خاطرنشان کرد: در سفرهای نوروزی ۹۸ بیت ۱۳۵ تا ۱۴۵ فروند هواپیما مورد استفاده قرار می‌گیرد که حدود ۲۱ هزار صندلی عرضه شده و بین ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ پرواز فوق العاده داخلی و خارجی در مجموع از سوی ایرلاین‌ها برنامه ریزی شده است./ مهر

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *