شناسه خبر: 15780 منتشر شده در مورخ: 1397/10/19 ساعت: 08:51 گروه: مشاوره  
طرح تحول سلامت با برخی اصلاحات ادامه خواهد یافت

طرح تحول سلامت با برخی اصلاحات ادامه خواهد یافت

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه برنامه های وزارت بهداشت قابل تغییر نیست گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه برقراری نظام ارجاع و پزشک خانواده بر عهده وزارت بهداشتاست.

به گزارش ایران سپیدبه نقل از ایرنا:    علیرضا رئیسی افزود: در قانون برنامه ششم توسعه، اجرای نظام ارجاع، پرونده الکترونیک سلامت و پزشک خانواده برعهده وزارت بهداشت گذاشته شده و از جمله برنامه های از قبل طراحی شده است.

* طرح تحول سلامت برنامه یک وزیر نیست

وی درباره احتمال بروز تغییرات در برنامه های وزارت بهداشت به دنبال تغییر وزیر اظهار داشت: طرح تحول سلامت برنامه دولت است و برنامه یک وزیر نیست. یعنی قرار نیست با تغییر وزیر بهداشت در طرح تحول سلامت تغییری ایجاد شود.

رئیسی گفت: طرح تحول سلامت با قوت ادامه پیدا می کند. البته اصلاحات و تعدیل ها با تکیه بر بهره وری در بسته های طرح تحول سلامت انجام می شود اما همین مسیر ادامه می یابد. باید توجه کنیم که طرح تحول سلامت یکی از طرح های بسیار مهم دولت تدبیر و امید است که منجر به کاهش پرداختی از جیب مردم، خدمت رسانی به مردم، دسترسی بیشتر به خدمات سلامت و عدالت در سلامت می شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: پیش بینی می شود برنامه استراتژیک در طرح تحول سلامت دچار تغییر نشود و برخی اصلاحات در اجرای این طرح انجام شود. ادامه طرح تحول سلامت و انجام اصلاحات و رفع اشکالات در اجرا بسیار اهمیت دارد.

 

* ساخت 3200 مرکز بهداشتی

وی درباره پیشرفت های انجام شده در زمینه توسعه خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت طی یک سال اخیر نیز اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه ای که بین وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی و استانداری ها منعقد شد، قرار بر این است که حدود چهار هزار و 200 مرکز بهداشتی و درمانی شامل خانه بهداشت، پایگاه سلامت و مرکز جامع سلامت ساخته شود که تاکنون سه هزار و 200 مورد به بهره برداری رسیده و قرار بر این است که تا پایان سال جاری این تعداد به سه هزار و 700 مورد برسد و بقیه نیز در سال 98 به اتمام خواهد رسید.

رئیسی ادامه داد: پیش بینی می شود تا پایان سال 98 حدود چهار هزار و 800 مرکز شامل خانه بهداشت، پایگاه سلامت و مرکز جامع سلامت به بهره برداری برسد.

 

* ادامه حضور رئیسی به عنوان معاون بهداشت

معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره ادامه حضور خود در این وزارتخانه نیز گفت: وظیفه اصلی من خدمت رسانی به مردم است و با قوت به کار خود ادامه خواهم داد. هرچند هر وزیر جدید حق دارد تیم خود را انتخاب کند، اما با توجه به برنامه ها و رویکردها و تا زمانی که مفید باشم، به خاطر مردم به کار در وزارت بهداشت ادامه می دهم.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *