شناسه خبر: 12596 منتشر شده در مورخ: 1396/8/14 ساعت: 09:11 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه یکشنبه 14 آبان 1396

روزنامه یکشنبه 14 آبان 1396

معلولیت از عدم سیاست گذاری مناسب ایجاد میشود - خروش استکبار ستیزی مردم سراسر کشور در 13 آبان - مستمری افزایش یافته مددجویان دیگر به حساب یارانه واریز نمیشود - جهاد کشاورزی، گندم و برنج را غنی سازی کند - سرمایه گذاری مناسبی در حوزه تئاتر معلولان نشده - پایان رقابتهای قهرمانی کشور گلبال بانوان در قزوین - انتقام از دختر جوان با انتشار فیلم سیاه

روزنامه «ایران سپید»

یکشنبه 14 آبان 1396

16 صفر 1439

5 نوامبر 2017

سال بیست و یکم شماره 5710

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

معلولیت از عدم سیاست گذاری مناسب ایجاد میشود 2

خروش استکبار ستیزی مردم سراسر کشور در 13 آبان 5

مستمری افزایش یافته مددجویان دیگر به حساب یارانه واریز نمیشود 7

جهاد کشاورزی، گندم و برنج را غنی سازی کند 9

سرمایه گذاری مناسبی در حوزه تئاتر معلولان نشده 11

پایان رقابتهای قهرمانی کشور گلبال بانوان در قزوین 15

انتقام از دختر جوان با انتشار فیلم سیاه

اطلاع رسانی

.......ویژه

* معلولیت از عدم سیاست گذاری مناسب ایجاد میشود: علی ربیعی، وزیر کار در ششمین سمینار سالیانه مشاوره ژنتیک و نقش آن در پیشگیری از معلولیت گفت: بخشی از معلولیتها مربوط به سیاست گذاریهای ما است و فقدان سیاست گذاریهای مناسب منجر به معلولیت میشود. ربیعی گفت:  اکنون نگران ۳۰ میلیون سالمند در سالهای آینده هستیم و نباید اجازه دهیم سالمندان این دوران را با بیماری سپری کنند. وی ادامه داد: معلولیت مشکل یک فرد نیست، مشکل یک خانواده است. ابعاد معلولیت در سطوح اجتماعی اثرگذار است و بخشی از آن ناشی از سیاست گذاریهای ما است که منجر به معلولیت میشود. ربیعی تصریح کرد: نمیشود از بعضی حوادث جلوگیری کرد، اما معلولیت ناشی از ژنتیک را میتوان کنترل کرد. ۵۰ درصد نابینایی، ناشنوایی و عقبماندگی ذهنی ناشی از مشکلات ژنتیکی است و درصد بالایی از مرگ کودکان زیر ۵ سال ناشی از اختلالات ژنتیکی است. وزیر کار اظهار کرد: آیین نامه ماده ۷۵ برنامه ششم توسعه که به مشاوره و غربالگری ژنتیک توجه دارد، به زودی به تصویب خواهد رسید و در سال اول جهش سه برابری مراجعین را خواهیم داشت. وی همچنین ادامه داد: اکنون ۲۵۶ مرکز مشاوره ژنتیک داریم و میبایست بیشتر پزشکان را در این حوزه جلب کنیم. ۲۵ هزار پزشک اکنون در این حوزه فعالیت میکنند که ظرفیت بیشتری برای ورود پزشکان داریم. وی افزود: خیرین را باید وارد این کار کنیم. اکنون از صد هزار تومان تا 6 میلیون تومان هزینه آزمایشهای ژنتیک است که در صورت گسترش آن، ممکن است بودجه دولت کافی نباشد. وزیر کار همچنین تصریح کرد: ما اگر بتوانیم در فعالیتهای فرهنگی با صدا و سیما همکاری کنیم، ضعفهای ما در این زمینه برطرف میشوند. وی در پایان افزود: در سال ۹۳-۹۴ حدود ۱۳۰ هزار نفر جهت مشاوره ژنتیک به مراکز آمده اند و در سال ۹۵ بیش از ۹۰ هزار نفر مراجعه کردند و پیشبینی میشود در سال ۹۶ نیز این آمار بیشتر شود. در ادامه این سمینار، انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با همکاری وزیر کار، سازمان بهزیستی اقدامات اثربخشی را در حوزه ژنتیک در دست اجرا دارد. در حوزه غربالگری ژنتیک سه راهبرد مد نظر سازمان بهزیستی قرار گرفت. اول آن که تلاش کنیم همه یافته های علمی را به کار گرفته و از آسیبهای اجتماعی و معلولیتها جلوگیری کنیم. راهبرد دوم کیفیت بخشیدن به خدمات و استاندارد کردن آنها و استفاده از ظرفیتهای علمی و خیر جمعی جامعه، سومین راهبرد این سازمان است. در هر استان یک شهرستان و در دو استان کرمان و یزد تمام شهرستانها را تحت پوشش غربالگری مشاوره ژنتیک قرار دادیم و پس از بررسیهای لازم، غربالگری ژنتیک ازدواج و شناسایی ازدواجهای پر خطر در ماده ۷۵ قانون برنامه ششم توسعه به دستور رئیس جمهوری و با موافقت مجلس شورای اسلامی گنجانده شد و در دستور کار دولت است. بندپی ادامه داد: ما این توانایی را داریم که در معلول زایی ورود کرده و با انجام مشاوره و آزمایشهای ژنتیک، از این امر پیشگیری کنیم.

.......سیاسی

* دانشآموزان، دانشگاهیان و اقشار مختلف مردم خداجو، متدین و ولایتمدار در 31 استان کشور با شرکت در راهپیمایی 13 آبان 'روز ملی مبارزه با استکبار جهانی' بار دیگر وحدت، انسجام و مقاومت خود را به رخ جهانیان کشیدند.

* شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی استفاده آمریکا از ابزارهای شکستخورده تهدید و تحریم بر علیه جمهوری اسلامی ایران را فاقد تأثیر گذاری بر اراده آن دانست و گفت: مسیر حفظ و ارتقاء قدرت دفاعی ایران و بالندگی نیروهای مسلح، اعم از سپاه و ارتش و بسیج و تداوم ایفای نقش منطقه ای فعال در مبارزه با تروریسم و دفاع از ملت مظلوم منطقه غیر قابل تغییر است. وی در جمع پر شور راهپیمایان مراسم 13 آبان ماه، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در مقابل لانه جاسوسی آمریکا افزود: قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران بر پایه ظرفیتهای بومی و تجربیات هشت سال دفاع مقدس و در اوج تحریمهای ظالمانه علیه کشور ایجاد شده و دانشمندان انقلابی ایران اسلامی نشان داده اند که هرگز پشت سد تحریمها متوقف نخواهند شد و آن را به فرصتی برای جهش به سطوح بالاتری از توانمندی و اقتدار تبدیل خواهند کرد.

* بغداد، سد نفوذ صهیونیست ها در عراق: رهبران عراق در دوره حاکمیت دولت ملی در این کشور، رژیم اشغالگر قدس را در لیست سیاه روابط خارجی قرار داده و میکوشند سد محکمی پیش روی تلاش صهیونیستها برای نفوذ به این کشور ایجاد کنند.

* رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که وی مطمئن نیست 'رکس تیلرسون' در ادامه دولت وی در سمت وزیر خارجه این کشور باقی بماند.

* «علی اکبر ولایتی» مشاور بین الملل مقام معظم رهبری در دیدار با «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان، پیروزیهای اخیر لبنان در برابر گروه های تروریستی را نتیجه انسجام بین ملت و دولت و نشان دهنده کفایت دولت لبنان دانست.

* گلواژه: محبت، توری است که روانها را صید میکند. مادر ترزا

.......اجتماعی

* مستمری افزایش یافته مددجویان دیگر به حساب یارانه واریز نمیشود: فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از مصوبه جدید دولت در خصوص چگونگی واریز مستمری مددجویان خبر داد و گفت: از پایان آبان ماه، مبلغ مستمری مددجویان به جای حساب یارانه ای، به حساب مستمری آنها واریز میشود.

* خدمات رایگان سلامت برای اقشار نیازمند است: طاهر موهبتی، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: خدمات رایگان بهداشت و درمان به جای برخی ثروتمندان، باید اقشار ضعیف جامعه را تحت پوشش قرار دهد. وی گفت: خدمات رایگان برای اقشاری است که واقعاً برای پرداخت هزینه ها مشکل دارند. وی با استثنا قرار دادن افراد تحت پوشش بهزیستی افزود: این افراد باید از خدمات درمانی به صورت دولتی و ۱۰۰ درصد رایگان استفاده کنند و به هیچ عنوان نباید به بخش خصوصی ارجاع شوند. در صورت تخلف حتماً اطلاع دهند تا رسیدگی شود.

* برخی دست فروشان مترو دانشجو هستند: الهام فخاری، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر گفت: کسی که در مترو کسب درآمد میکند مسلماً نتوانسته شغل ثابت داشته باشد، ناگزیر به دست فروشی در متروها روی میآورد. وی در ادامه گفت: زنان بیشتر به این شغل روی میآورند، چرا که در حضور مردم احساس امنیت بیشتری دارند، ولو این که به عنوان دست فروش با آنان برخورد شود، بخشی از این زنان سرپرست خانواده هستند یا دانشجو که اگر شغل مناسبی داشته باشند دست به چنین کاری نمیزنند.

* تولد ۴۸۲ نوزاد معتاد در ۶ ماهه امسال: اسدبیگی، رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: سال گذشته 1189 کودک مسمومیت با مواد مخدرداشتیم و در ۶ ماهه امسال نیز 482 کودک، معتاد به دنیا آمده اند. از 1189 کودک معتاد به مواد مخدر، 600 نوزاد دختر و 589 نوزاد پسر گزارش شده است. در سال 95 پانزده نوزاد بر اثر مسمومیت با مواد مخدر فوت کرده است.

........بهداشت و سلامت

* جهاد کشاورزی، گندم و برنج را غنی سازی کند: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: غنی سازی کردن گندم، برنج و سیب زمینی با آهن، روی و مواد مغذی میتواند تأثیر بسزایی در سلامت جامعه داشته باشد و این مطالبه ما از وزارت جهاد کشاورزی است. غلامرضا اصغری افزود: غذا مهمتر از دارو است، اگر سبک غذاییمان را تغییر دهیم، بسیار کمتر بیمار خواهیم شد. ما معضلات زیادی در نوع غذاهای مصرفی، نوع سبد غذایی و کیفیت محصولاتمان داریم. وی افزود: کیفیت محصولات میتواند روی پیشگیری از بیماریها تأثیر بسزایی داشته باشد. در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، گندم، برنج و سیب زمینی، غنی سازی از مواد مغذی هستند. مواد اولیه ای که در اختیار مردم قرار میگیرند، باید سرشار از پروتئین, مواد ویتامینه و املاح معدنی باشند.  باید تمرکزمان را روی کیفیت مواد غذایی بگذاریم. اصغری اظهار کرد: در حال حاضر مصرف شکر و روغن از مصرف لبنیات و پروتئین بیشتر است که علاوه بر فرهنگ سازی، اصلاح قیمت آنها میتواند مردم را به سمت مصرف پروتئین و لبنیات سوق دهد. وی ادامه داد: آموزش در مدارس مسأله بسیار مهمی است، زیرا دختران دبیرستانی امروز، رؤسای آشپزخانه های فردا هستند که  باید با فرهنگ سازی درست، کاهش میزان مصرف نمک و چربی را به آنها آموزش داد.

* نوشابه، دشمن سلامت کودک: خوردن نوشابه کودک را دچار سوء تغذیه میکند. در سنی که کودک باید شیر مصرف کند تا استخوانهایش رشد کند، نوشابه اثر معکوس دارد و او را دچار پوکی استخوان میکند. مصرف نوشابه خطر ابتلای کودک را به سرطان معده و دیابت افزایش میدهد. پس اگر میخواهید کودک سالم باشد و از بیماریهایی که با تغذیه بد ایجاد میشوند در امان باشد، مراقب رژیم غذایی و غذاهایی که مصرف میکند، باشید. نوشابه همان طور که سلامت کودکان را به خطر می اندازد، برای سلامت بزرگسالان هم مضر است و بیماریهایی مانند دیابت، فشار خون، بیماریهای قلبی-عروقی، سکته مغزی و... را به دنبال دارد.

.......فرهنگ و هنر

* سرمایه گذاری مناسبی در حوزه تئاتر معلولان نشده است: آرش عباسی، مشاور مدیر عامل انجمن سینمای جوان کشور در نشست خبری چهارمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین اظهار داشت: مقدمه کار تئاتر معلولین این است که باید نسبت به آن شناخت باشد، چرا که هر اشتباه در این حوزه میتواند لطمه های جبران ناپذیر به معلولان وارد کند. وی با اشاره به این که طی این چند روز بازبینی آثار، شور و هیجان بسیار زیادی در بین معلولین دیده میشد که بسیار جذاب و دوست داشتنی بود، بیان کرد: با این وجود بسیاری از کسانی که با معلولان کار میکردند، جای درستی را انتخاب نکرده اند و هنوز به مرحله ای نرسیده اند که بتوانند با معلولین کار کنند. مشاور مدیر عامل انجمن سینمای جوان کشور با تأکید بر این که باید آموزش در این حوزه را بسیار جدی گرفت، عنوان داشت: سازمان بهزیستی باید روی آموزش، بیش از هر چیز دیگری تأکید داشته باشد و علاوه بر این، کسانی که میخواهند با این معلولان کار کنند به درستی انتخاب شوند. عباسی اضافه کرد: برگزاری جشنواره تئاتر معلولین یکی از کاربردیترین جشنواره هایی است که میتواند در کشور برگزار شود، چرا که تئاتر را به هدف اصلی خود نزدیکتر میکند و میتواند سبب تحول در معلولان شود. وی با بیان این که آثار ارسالی به جشنواره در وضعیت نسبی خوب و ضعیف قرار داشتند، بیان داشت: واقعیت این است که تا کنون سرمایه گذاری زیادی در حوزه تئاتر معلولان انجام نشده است و امیدواریم که به زودی شاهد متنهایی برای این گروه خاص باشیم. داور چهارمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین با اشاره به این که در حوزه ادبیات نمایشی آثار درخشانی در حوزه تئاتر معلولین داریم، افزود: نمایش «باغ وحش شیشه ای» یکی از نمایشنامه های موفق در این حوزه است که با استقبال خوبی نیز رو برو شده است. یکی دیگر از داوران چهارمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین نیز در این نشست با بیان این که تئاتر معلولین یکی از جریانهای نمایشی در دنیا است، اظهار کرد: ایران، تئاتر معلولین را از حدود ۱۴ تا ۱۵ سال قبل آغاز کرده و به نسبت به آن چه در حوزه تئاتر معلولان در دنیا صورت میگیرد، خیلی عقب نیستیم. سعید کاظمیان با بیان این که به دنبال کمپانی کردن گروه های تئاتر معلولین هستیم، اظهار کرد: در حال حاضر گروه های زیادی در این حوزه وجود دارند که اجرای عمومی داشته و حتی در خارج از کشور اجرا داشته اند. وی اضافه کرد: در خراسان جنوبی نیز این ظرفیت وجود دارد که در آینده شاهد اتفاقات خوب در حوزه تئاتر معلولان باشیم. جمیله رضازاده، دبیر این جشنواره نیز اظهار داشت: استارت چهارمین دوره جشنواره تئاتر معلولین از اردیبهشت ماه سال جاری در خراسان جنوبی زده شد. وی با اشاره به پایان مهلت ارسال آثار به جشنواره تا پایان خرداد ماه سال جاری، بیان کرد: طی این مدت، بالغ بر ۱۰۰ متن به دبیرخانه ارسال شده که در نهایت از این تعداد ۵۴ متن به مرحله بازبینی راه یافت. معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان این که بازبینی این آثار از تاریخ هشتم آبان ماه جاری آغاز شده و تا ۱۲ آبان نیز ادامه دارد، عنوان داشت: از بین این ۵۴ اثر در نهایت ۱۷ نمایش به مرحله نهایی راه خواهند یافت. رضازاده اضافه کرد: زمان برگزاری این جشنواره نیز از ۱۳ لغایت ۱۷ آذر ماه امسال خواهد بود که به میزبانی هنرمندانی از پنج استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد. وی همچنین به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره توانمند سازی افراد معلول، ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس در جامعه معلولین، کشف استعدادهای آنها به جامعه بوده است. وی همچنین فرهنگ سازی جمعی و اجتماعی، کمک به حضور افراد معلول در جامعه، کمک به مناسب سازی مبلمان شهری، ایجاد اشتغال برای معلولین و ایجاد فرصت برابر برای معلولان در جهت استفاده از خدمات و امکانات شهری را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

.......ورزشی

* پایان رقابتهای قهرمانی کشور گلبال بانوان در قزوین: مسابقات کشوری گلبال بانوان در دو رده سنی جوانان و پیشکسوتان در استان قزوین برگزار شد. در بخش جوانان هشت تیم و در بخش پیشکسوتان 9 تیم با هم به رقابت پرداختند. در این رقابتها، خوزستان در بخش جوانان و تهران در بخش پیشکسوتان عنوان قهرمانی را از آن خود کردند. در مسابقات قهرمانی کشور گلبال جوانان و در مرحله نیمه نهایی، خوزستان با نتیجه 10 بر 2 خراسان رضوی را شکست داد و راهی فینال شد. در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی نیز کردستان با نتیجه 12 بر 2 کرمان را مغلوب کرد و فینالیست شد. در دیدار پایانی، خوزستان با حساب 9 بر 6 از سد کردستان گذشت و فاتح مسابقات قهرمانی کشور گلبال بانوان در رده سنی جوانان شد. در دیدار رده بندی نیز خراسان رضوی با نتیجه 5 بر 4 کرمان را شکست داد و سوم شد. مسابقات قهرمانی کشور گلبال پیشکسوتان نیز در قزوین به پایان رسید و تیم تهران با برتری مقابل اصفهان در دیدار فینال، به عنوان قهرمانی دست یافت. در مسابقه رده بندی نیز قزوین با غلبه بر آذربایجان غربی در جایگاه سوم قرار گرفت.

* زهرا نعمتی، عضو کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک شد: نخستین دوره انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک برگزار شد که در پایان، ۱۵ نفر بر اساس آرای ورزشکاران انتخاب شدند. زهرا نعمتی، کماندار طلایی ایران نیز به دلیل پرچمداری کاروان ایران در بازیهای المپیک با کسب ۴۸ رأی به عنوان تنها ورزشکار پارالمپیکی این کمیسیون، انتخاب شد. بر اساس رأیگیری انجام شده، حمید سوریان، هادی ساعی، کمیل قاسمی، مجتبی عابدینی، کیانوش رستمی، سعید حسنیپور، قاسم رضایی، کیمیا علیزاده، حمیدرضا قلیپور، یوسف کرمی، مهدی کامرانی، زهرا نعمتی، الهه احمدی، آرش میر اسماعیلی و علیداد ساوه شمشکی، ۱۵ عضو منتخب کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک هستند.

 

......حوادث

* انتقام از دختر جوان با انتشار فیلم سیاه: پسر جوانی که با شکایت دخترمورد علاقه اش به اتهام آزار و اذیت و انتشار فیلم سیاه بازداشت شده است، در بازجویی مدعی شد به خاطر خیانت دختر، عکسهای او را در فضای مجازی منتشر کرده، ولی آزار و اذیتی در کار نبوده است. چند روز قبل دختری به نام «فتانه» سراسیمه راهی کلانتری شد و با تسلیم شکایتی از انتشار فیلم سیاهش در فضای مجازی و آزار و اذیت شیطانی خواستگار کینه جویش خبر داد. شاکی پس از حضور در دادسرای جنایی گفت: «چندی پیش در اینستاگرام با پسر جوانی آشنا شدم که او خیلی سریع به من ابراز علاقه کرد و درخواست ملاقات حضوری داد تا باهم بیشتر آشنا شویم. من هم پذیرفتم و به محل قرار ملاقات رفتم. پس از آشنایی حضوری و در جریان تماسهای تلفنی و تلگرامی، ابراز علاقه منصور ادامه داشت تا این که با من قرار دیگری گذاشت. اما آن روز منصور حال خوبی نداشت. بعد از فریبم مرا به خانه دوستش برد و با تهدید مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و فیلم سیاهی هم تهیه کرد. بعد از آن تهدید کرد اگر در این باره حرفی به زبان بیاورم مرا خواهد کشت. چند روز بعد از این ماجرا منصور تماس گرفت و خواست که به محل قرار بروم. اما در حالی که بشدت افسرده و ناراحت بودم به درخواستش جواب منفی دادم. او هم از شدت خشم، تصاویر و فیلم سیاه را در فضای مجازی و گروه های تلگرامی دوستانش منتشر کرد. حالا هم آبرو و حیثیت خودم و خانواده ام بر باد رفته است.» بدین ترتیب بازپرس پرونده به کارآگاهان مأموریت داد پسر جوان را دستگیر کنند. اما منصور پس از دستگیری منکر رابطه شیطانی شد و گفت: «من و فتانه در فضای مجازی آشنا شدیم و رابطه دوستی ما ادامه یافت. حتی او با میل خودش به خانه یکی از دوستانم آمد. اما بعد از مدتی رابطه اش را با من قطع کرد که متوجه شدم با پسر دیگری دوست شده و به من خیانت کرده است. من هم برای انتقام، تصاویر و فیلمهایی که باهم داشتیم را در فضای مجازی منتشر کردم. انتشار تصاویر را قبول دارم، اما آدم ربایی و آزار و اذیت را به هیچ عنوان قبول ندارم.» بدنبال اظهارات پسر جوان و رد اتهامات اصلیش، بازپرس او را در اختیار کارآگاهان قرار داد تا پس از تحقیقات تخصصی از دختر و پسر جوان و رفع ابهامهای موجود، درباره این پرونده تصمیم بگیرد.

* 5 سال حبس به خاطر یک اشتباه: زن امریکایی که به اتهام بستن پسر خردسالش به باربند خودروی سواریش، هنگام حرکت در جاده های ایالت «ویسکانسین» بازداشت شده بود به زندان محکوم شد. «امبر اشمانک» 28 ساله زمانی از سوی پلیس بزرگراه متوقف شد که پسر خردسالش را روی یک استخر بادی بسته شده به سقف قرار داده بود و بدون هیچ احتیاطی در جاده حرکت میکرد. این زن پس از دستگیری مدعی شد مدت کوتاهی پسرش را روی سقف بسته و به هیچ عنوان قصد آزار او را نداشته است. این زن با رأی دادگاه به جرم کودک آزاری به 5 سال زندان و 5 سال محرومیت از رانندگی محکوم شد.

.......اطلاع رسانی

* مؤسسه فرهنگی-قرآنی روشندلان اولین دوره مسابقات قرآنی بصائر را بین نوجوانان نابینا و کم بینای استانهای اصفهان، فارس، یزد و چهارمحال و بختیاری برگزار مینماید.

این مسابقات قرآنی در دو مرحله برگزار خواهد شد: 1. مرحله مقدماتی، داوری و آزمون فایلهای صوتی ارسال شده بصورت غیر حضوری از 1 الی 25 آبان ماه 2. مرحله نهایی، داوری و آزمون حضوری در اصفهان از 8 الی 10 آذر ماه. از داوطلبانی که حد اقل امتیاز لازم را در مرحله مقدماتی کسب نموده اند، برادران: رشته های قرائت، ترتیل، حفظ، اذان، خواهران: رشته های ترتیل و حفظ، گروه های سنی: زیر 12 سال، 12 تا 15 سال، 15 تا 18 سال. کسب اطلاعات تکمیلی و ثبت نام از طریق: تلفنهای:     03134457376 و 09133136266

www.braillequran.net

* فروش ساعت و عصای ویژه نابینایان. حسین ایرانی

تلفن: 09125964977

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *